FREN

.

Güvenli bir sürüş için en önemli unsurlardan biri de aracın fren ve süspansiyon sisteminin kontrolleridir. Aracın gerektiğinde emniyetli bir biçimde durmasını sağlayan fren diskleri ve fren balataları ile aracın zemin ile sürekli temasını sağlayan amortisörler, ön düzen elemanları, rot başı ve rotiller bu sistemlerin temel elemanlarıdır.

Fren ve süspansiyon sistem kontrolleri kapsamında,AutoBoss'a gelen araçların ön ve arka fren balataları, kampana ve disk tertibatları, fren merkezleri, fren hortumları, fren hidrolik seviyeleri ile amortisörlerin durumu kontrol edilerek güvenli sürüş için son derece önemli olan bu elemanların durum tespiti ve gerektiğinde müşteri bilgisi dahilinde parça değişimi yapılmaktadır.

Fren Balataları

Balatalar için özel bir dikkat gerekir. Zira,fren disklerinize zarar verebilir ya da daha kötüsü, ani fren anında aracınızın kontrolünü kaybetmenize sebep olabilir.

 

Fren Diskleri

Gerçekten diskler aşınmışsa, balatalar düzgün frenlemeye gerektiği kadar basınç uygulayamazlar. Her balata değişikliğinde disklerinizi de kontrol ettiriniz ve aşınma durumlarına baktırınız.

 

El Freni

Diskli ya da tambur frenlerin aksine, el freni gergin bir tel vasıtasıyla, lastikleri anında bloke eder (özellikle de arka tekerlekleri). Bunların çalışmadığı durumlarda bütün fren sisteminizin gözden geçirilmesi gerekecektir.

 

Fren Hidrolik Yağı

Bu yağ çok yüksek ısılara, kaynamadan dayanıklı olmalıdır. Motor yağı ve suyu kadar önemlidir. Zaman içinde eskir, değişir ve yenilenmesi gerekecektir. Bu yenileme işlemi disk ya da balatalar değiştirilirken ya da en fazla her 30 000 km’de ya da 2 yılda bir yapılmalıdır.

 

ABS ve EPS

ABS (teker antiblokajı) ani frenleme anında, tekerlerin net bloke olması oranını düşürür ve dolayısıyla yol tutuşu azalmaz.
EPS de otomatik olarak gezingeyi düzeltir ve çok hızlı girilen bir virajda gaz gelişini azaltır.

TELEFON

 Tel: 0258 268 20 05 

Cep:0546 644 2677

EMAIL 
MESAİ SAATLERİ

HAFTA İÇİ-SONU:08.30/19.00

Kaliteli İş ve Gülümseyen Yüzler

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
SERVİS HİZMETLER

- Mekanik

- Periyodik Bakım

- Yağ ve Fren Kontrolleri

- Arıza Hizmetleri

- Lastik Değişimi

- Akü Değişimi

- Parça Değişimi

- Klima Bakımı

3.Sanayi Sitesi 2481 Sk. No:71/B
Merkezefendi/Denizli
Designed By Harun DEMİRAĞ